Středa, 29 března, 2023
aktualne

Intel investuje 20 miliard USD do výrobního závodu v Ohiu

Intel investuje 20 miliard USD (17,64 miliardy eur) do dvou nových provozů v Ohiu na výrobu čipů, uvedla v pátek americká společnost. To je první krok k vytvoření megazávodu, který by zahrnoval osm výrobních provozů, s celkovou investicí 100 miliard USD.

Plánovaná investice by měla vytvořit 3000 stálých pracovních míst. Při výstavbě se počítá se 7000 pracovními místy. Závod bude stát v okrese Licking County poblíž Columbusu.

Nový šéf Intelu Pat Gelsinger se snaží akcelerovat plány expanze koncernu, především v Evropě a USA. Jedním z důvodů je i aktuální globální čipová krize. Plány Intelu týkající se výstavby nových kapacit však nijak nepomohou snížit nedostatek na trhu v dohledné době, protože výstavba takových závodů trvá několik let.

Intel se také snaží získat zpět pozici výrobce nejmenších a nejrychlejších čipů od aktuálního lídra, tchajwanské firmy TSMC.

May 3, 2018 Santa Clara / CA / USA – Intel sign located in front of the entrance to the offices and museum located in Silicon Valley, south San Francisco bay area

Intel v září začal stavět dva výrobní závody v Arizoně, jelikož v rámci nového strategického plánu se chce stát také velkým výrobcem čipů pro jiné konkurenční firmy.

pr článek

Další články autora