Home Události Zisk poskytovatele služeb v ropném průmyslu Schlumberger vyskočil o více než 60...

Zisk poskytovatele služeb v ropném průmyslu Schlumberger vyskočil o více než 60 %

0

Americký koncern poskytující služby v ropném a plynárenském průmyslu Schlumberger oznámil za poslední kvartál loňského roku růst zisku o více než 60 %, pod což se podepsalo obnovení aktivity v těžebním sektoru po útlumu z roku 2020. Tržby vzrostly o více než desetinu, přičemž jejich růst zaznamenal společnost napříč všemi segmenty a regiony. Firma zároveň jak v případě zisku, tak v případě tržeb, překonala očekávání trhů.

Největší poskytovatel služeb v ropném a plynárenském průmyslu v pátek oznámil, že za 4. čtvrtletí dosáhl čistého zisku 601 milionů USD (530,08 milionu eur). Ve srovnání se stejným kvartálem předchozího roku to znamená růst o 61 %.

Bez započtení jednorázových položek takzvaný upravený zisk dosáhl na akcii 41 centů oproti 22 centům/akce ve stejném období roku 2020. Schlumberger tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří počítali s růstem upraveného zisku na 34 centů/akce.

Tržby koncernu dosáhly ve 4. kvartálu 6,23 miliardy USD a v meziročním srovnání se zvýšily o 13 %. I při tržbách tak Schlumberger překonal očekávání, jelikož analytici počítali s tržbami na úrovni 5,37 miliardy USD.

Růst tržeb by byl ještě vyšší, Schlumberger se však ve 4. čtvrtletí loňského roku zbavil některých aktiv v Severní Americe. Tato aktiva ve sledovaném období vygenerovala tržby na úrovni 284 milionů USD. Bez divestic by tržby Schlumbergeru vzrostly ve 4. čtvrtletí meziročně o 19 % a na samotném severoamerickém trhu až o 45 %.

NO COMMENTS

Exit mobile version