Středa, 29 března, 2023
aktualne

Britská vláda podpořila výstavbu nové továrny na baterie

Britská vláda podpořila plány na výstavbu gigantické továrny na výrobu baterií pro elektrická vozidla, která zaměstná 3000 lidí a přispěje k vytvoření dalších 5000 pracovních míst.

Plány společnosti Britishvolt na závodu v Blythu, v hrabství Northumberland, se realizují s podporou vládního Fondu pro transformaci automobilového průmyslu.

Výše vládní podpory nebyla zveřejněna a odhaduje se na přibližně 100 milionů liber (120,10 milionu eur).

Firma uvedla, že vybavení závodu a spuštění výroby si vyžádá 3,8 miliardy GBP, přičemž samotná budova bude stát 1,7 miliardy GBP.

Továrna by měla vyrábět 300.000 bateriových jednotek ročně a zásobovat přibližně 25 % současného trhu ve Spojeném království.

Společnost Britishvolt oznámila poprvé v prosinci 2020 své záměry postavit na 93hektarovém pozemku, kde kdysi stála největší britská uhelná elektrárna, továrna na baterie.

Premiér Boris Johnson ocenil plán Britishvolt postavit novou gigatovárnu v Northumberlandu v rámci tzv. globální zelené průmyslové revoluce.

„S podporou vládních investic a investic soukromého sektoru tato nová továrna na baterie zvýší výrobu elektrických vozidel ve Spojeném království a zároveň zvýší úroveň příležitostí a přinese tisíce nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst pro komunity v našich průmyslových oblastech,“ prohlásil Johnson.

pr článek

Další články autora