Středa, 29 března, 2023
aktualne

Česká republika je ideální na dovolenou s batoletem

Nechcete na dovolené u moře riskovat, že dostanete COVID-19 a budete muset být s malými dětmi zavřeni v karanténě? Vydejte se na dovolenou po naší zemi. I zde je spousta krásných dní k objevování, navíc malým dětem rozhodně velká vedra v Egyptě neprospívají.

O dovolené s batoletem vám můžeme s jistotou říci jen jediné, nikdy nevyjde podle vašich představ a slovo dovolená, když neustále dobíháte malého nezbedu, není zrovna tím pravým názvem. Ale i tak si můžete užít cákání v bazénu, či rybníce, když se budete snažit domyslet, co by se mohlo pokazit a co byste mohli potřebovat.

U rybníka a na dovolené budou vašimi nejlepšími přáteli vlhčené ubrousky, těch si zabalte opravdu mnoho.

Hodí se nejen na zadeček při výměně jednorázové plenky (doporučujeme z vlastní zkušenosti dada pants 4), ale i na utření rukou, pusinky a i interiéru automobilu. Zabalte si také dostatečné množství přebalovacích podložek, pár se bude hodit na výlet, jiné do stanu, karavanu, či penzionu.

Pro mrňousky budou vhodnější plenky do vody, než titěrné plavečky, nebudete muset řešit případné nehody. Dětská pokožka je velmi citlivá na sluníčko, zakupte tak dostatečné množství dětské kosmetiky s vysokým UV faktorem a s sebou zabalte také klobouček, či kšiltovku, abyste předešli úpalu.


Tip pro zamilované páry: vtipné svatební oznámení.


Nemusíte se obávat, že by v českých kempech nebyly dostatečně vhodné hygienické podmínky, doba se změnila, všude vám v pohodě teče teplá voda, rádi vám ohřejí jídlo, i převaří vodu na přípravu umělého mlíčka. Chcete-li mít jistotu, přečtěte si pečlivě recenze na konkrétní kempy.

Kromě oblečení si s sebou určitě zabalte improvizovanou lékárničku pro vašeho mrňouska, musí obsahovat teploměr, léky na teplotu, krém po bodnutí hmyzem, léky na alergii, třeba fenistil, laktobacily. Díky tomu, že se vydáte na cesty po naší zemi, ušetříte za cestovní pojištění a lékařská pohotovost je všude v dosahu, takže ani s léky to nemusíte přehánět.

pr článek

Další články autora