Středa, 29 března, 2023
aktualne

Porovnali jsme Windscribe Free versus Speedify VPN Free: Která je lepší?

Jaká z těchto VPN je lepší: Windscribe VPN Free, nebo si předplatit Speedify Free? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, sečetli body a výsledek je 7,8/10 : 6,2/10.

Rychlost stahování a nahrávání Windscribe VPN Free vs Speedify Free, kdo vyhrál?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Windscribe Free a Speedify VPN Free.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 25 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 42 Mb/s. Windscribe Free VPN tak byla o 17 Mb/s pomalejší nežli Speedify VPN Free.

Zjišťovali jsme také upload, u Windscribe Free VPN činil 26 Mb/s. Speedify Free VPN jsme naměřili rychlost 35 Mb/s, je tak o 9 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 21 ms. Druhé Speedify VPN Free laboratoř naměřila 27 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže Windscribe Free VPN je o 6 ms horší.

Skóre po první disciplíně Windscribe Free vs Speedify Free je 3 /10 – 3/10.

Zvládne Windscribe Free streamovat Netflix?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, Windscribe VPN Free tuto možnost má. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, Speedify Free Netflix odblokovat nemá.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž Speedify Free VPN tuto schopnost nabízí. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí zvládá.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a whitelist. Třeba taková Windscribe Free obsahuje ochranu DNS a Speedify Free zase obsahuje zařazení stránek na whitelist.

V části Funkce je tak skóre 8 /10 vs. 3/10.

Jak si stojí Windscribe VPN Free v počtu zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Windscribe Free nabízí 25 serverů, v aplikaci Speedify Free VPN jsme se dopočítali 500 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 475 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u Speedify Free byl 33. Druhá VPN má 11, čili o 22 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Vždy si zkontrolujte počet současně připojitelných zařízení, kterých Windscribe VPN Free umí neomezeně. Speedify Free povolí současně připojit neomezeně zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku srovnání VPN.

Které platformy podporuje Windscribe Free a které podporuje Speedify Free?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, Windscribe VPN Free zvládne operační systém Android a připojí telefony s iOS, druhá VPN služba Speedify Free VPN operační systém iOS zvládá, Android OS umí ochránit.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. Windscribe Free má sídlo v Kanadě. Provozovatel druhé VPN má kořeny v USA.

Aplikace Windscribe Free je v českém překladu, Speedify Free česky nastavit nelze.

Ve známkování platforem dosáhla Windscribe Free známky 8/10 a Speedify VPN Free si nese hodnocení 9/10.

Předplatné Windscribe Free VPN a Speedify VPN Free

Speedify Free lze objednat zdarma, druhou VPN lze mít zdarma. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 10/10, respektive 10 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

pr článek

Další články autora